فروشگاه فرهنگان قریب فروشگاه فرهنگان قریب فروشگاه فرهنگان قریب فروشگاه فرهنگان قریب

فرهنگان قریب

مجموعه کتاب “فرهنگان قریب” در ساختمانی 70 ساله و زیبا از دهه سوم خورشیدی با تلاش، دقت و سلیقه فراوان بازسازی شده ‌است تا درخدمت فرهنگ‌دوستانی باشد که تمایل دارند زمانی را فارغ از شلوغی و هیاهوی کلان شهرها به تامل و اندیشه، به آرامش و فاصله گرفتن از اضطرابهای معمول دنیای امروز بپردازند. تفاوت مجموعه ما با دیگر مجموعه‌ها، که در ساختمان‌های قدیمی برپا شده اند در سبک معماری و چیدمان فضای آن است؛ به این ترتیب که در بستر معماری دوره‌ی پهلوی دوم، المان‌های مدرنی نیز گنجاده ایم. این امر به شهادت کارشناسان، این مجموعه را بدل به مجموعه‌ای خاص و متمایز از دیگر موارد مشابه کرده است. انتخاب و نوع اجرا که با وسواس بسیار صورت گرفته و زمان زیادی که جهت بررسی و اجرای جزییات آن صرف شده، موجب پدید آمدن ترکیبی همگون و با روح شده که گویی شخصیتی است که در کوران پرسرعت توسعه هویت خود را حفظ کرده است و به آن می‌بالد.

‎فروشگاه “فرهنگان قریب”، تنها يك فروشگاه كتاب نيست. ما گردآوری و عرضه‌ی فرآورده‌هاي فرهنگي ايران و جهان را فعاليت اصلي خود مي‌دانيم. تلاش همكاران فروشگاه “فرهنگان قریب”، جستجو و انتخاب بهترين‌ها در گستره فرهنگ است. ما از هر اثر بهترين نشر آن را بر مي‌گزينيم و ارائه مشاوره به مراجعان براي انتخابي بهتر را وظيفه‌ی خود مي‌دانيم. براي ما عرضه فرآورده‌هاي فرهنگي يك جامعه، چيزي فراتر از فروش يك كالا است. شيوه نگرش و انديشه مراجعان در یک منطقه از شهر، آن هم شهری به بزرگی تهران يك نياز است كه در بلند مدت شناخته مي‌شود.
کتاب فروشی “فرهنگان قریب” در 3 طبقه به مساحت 500 متر مربع از بخش‌های مختلفی به شرح ذیل تشکیل شده است:

کتاب بزرگسال

كتاب عمده‌ترين فعاليت فروشگاه “فرهنگان قریب” است. هفتاد درصد فعاليت‌هاي “فرهنگان قریب” بر تهيه و فروش کتاب متمرکز است. بیش از 12هزار عنوان کتاب در موضوعاتی هم چون تاریخ، عرفان، ادبیات ایران و جهان، فلسفه و منطق، شعر، سینما وتئاتر، موسیقی، جامعه شناسی، روانشناسی، آموزش زبان‌های خارجه، کتب نفیس و کتب خارجی و... قابل ارائه به فرهنگ‌دوستان است.
گاهی ممکن است براي مخاطبان كتاب پرسش‌هايی نظیر: کدام ترجمه از يك اثر بهتر و یا کدام چاپ بدون غلط است؟ مطرح شود. اين پرسش‌ها در “فرهنگان قریب” بي‌پاسخ نمي‌مانند. كارمندان اين بخش علاوه بر انتخاب و سفارش كتاب، سايت‌ها و نشريات معرفي كتاب را بررسي و گزيده‌اي از محتواي آن را به مراجعان ارائه مي‌دهند. هم‌چنين عناوين كتاب‌هاي فاقد موجودي را يادداشت كرده و پس از تهيه حتي‌الامكان به متقاضي تلفني اطلاع مي‌دهند. گاهي هم كارمندان فرهنگان از طريق نمايه‌هاي كتاب‌ها، موضوع مورد نياز خواننده را يافته و به ایشان كتاب معرفي مي‌كنند.

کتاب کودک و نوجوان

در این بخش بالغ بر 6 هزار عنوان کتاب ایرانی و خارجی اعم از ادبیات کلاسیک برای نوجوانان تا قصه‌های ‌روز جهان از مترجم‌های به نام و هرآن ‌چه براي پرورش، خلاقيت و توانمندي ذهن، و يا مهارت‌آموزي و آموزش برای کودکان حتا زیر 5 سال و کمتر، نیاز دارید گردآوری شده است، اين كتاب‌ها از جلوه‌هاي بصري برخوردارند و معمولاً از كتاب و سایر ابزارهای بازي و سرگرمي تلفيق شده‌اند. كتاب‌هاي عروسكي، كتاب‌هاي لمسي و حركتي، كتاب-اسباب‌بازي، كتاب-كيت و ديگر كالاهاي اين بخش که براي بچه‌ها بسيار جذاب هستند.

نوشت افزار

در این بخش علاوه‌ بر تامین نیاز عمومی نوشت افزار، سعی شده تجهیزات تخصصی‌تر هنرمندان، نقاشان، گرافیست ها و طراحان گرامی، هم چنین نوشت افزار اداری در نظرگرفته شود.
اين بخش علاوه بر معرفي نوشت‌افزارهاي معتبر داخلي و خارجي، به شناساندن نمونه‌هاي ارزان ولي با كيفيت كالاهاي كم‌تر شناخته شده هم مي‌پردازد.

هداياي هنري

انواع دست‌سازه‌های هنری حاصل تلاش هنرمندان مختلف نگارگری، میناکاری، آینه کاری، شیشه‌گری، سفال، مجسمه‌سازی، تندیس‌های تزیینی، دفتر يادداشت دست‌ساز، مولاژهاي فرهنگي و دیگر محصولات هنری که علاقه مندان خاص خود را دارد می‌توانید در این بخش بیابید. جايگزيني هداياي معمولي با آثار هنري، نگاه لطيف‌تري به اين بخش داده است.

موسیقی، کتاب صوتی و فیلم

این بخش شامل گلچینی از بهترین آثار موسیقی ایرانی و آهنگسازان بزرگ جهان و به روزترین کتاب‌های صوتی و سینمای بزرگان ایران و جهان است

بسته‌های آموزشی و بازی

اینجا همه چيز براي كودكان و نوجوانان گردآوري شده است. هر آن چه كه براي پرورش خلاقيت، براي توانمندي ذهن يا مهارت‌آموزي لازم دارید. گردانندگان فروشگاه اعتقاد دارند بازي‌هاي فكري تاثير بهتري نسبت به بازي‌هاي كامپيوتري دارند. از این رو در این بخش آخرین نسخه از بازی‌های فکری، مجموعه‌ جورچين‌هاي استاندارد هم چنين وسايل ساخت و ساز و بازی‌های صفحه‌ای و انواع بسته‌های آموزشی هیجان انگیز در تمامی محدوده‌های سنی قابل دسترس است.

رویدادهای فرهنگی

“فرهنگان قریب” برنامه‌هاي متنوعي را براي آشنايي بهتر و بيشتر مراجعان خود با پديدآورند‌گان آثار ادبي و هنري برگزار مي‌كند. رونمايي از آلبوم‌ موسيقي و كتاب، با حضور آهنگ‌ساز و نوازنده يا نويسنده و مترجم و نیز منتقدان و اهالي هنر، به همراه اجراي قطعاتي از موسيقي و يا قرائت بخش‌هايي از كتاب، نمایشنامه‌خوانی، نقد فیلم و تئاتر از برنامه‌ها‌ي هفتگي اين مجموعه است. هم چنين امكان ديدار مراجعان و مشتريان با مشاهير ادب و انديشه و موسيقي، سینما و تئاتر در پي دعوت از ايشان برنامه‌اي است كه گردانند‌گان مجموعه از آن دريغ نمي‌كنند، این نشست ها و برنامه ها را می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی فروشگاه فرهنگان قریب دنبال کنید.

نشانی

نشانی: خیابان دکتر قریب، پایین تر از نصرت نبش اولیا تلفن ۰۲۱-۶۶۵۷۶۳۷۸
اينستاگرام: farhangan.gharib