آکریلیک در مجسمه‌سازی و طراحی صنعتی

ناشر:

فرهنگان


مولف:

کلارنس بانچ


مترجم:

حشمت‌الله صباغی


قطع کتاب:

رحلی


تعداد صفحات:

148 صفحه. 187 تصویر


قیمت:
آکریلیک در مجسمه‌سازی و طراحی صنعتی


آکریلیک، اگر‌چه از سال ۲۳۳۴ وجود داشته، اما خیلی دیرتر استفاده‌ی وسیع هنرمندان و طراحان قرار گرفته‌ است و اکثر مردم حتی از وجود آن بی‌خبرند. عامه‌ی مردم، به خاطر تنوع بسیار پلاستیک‌های موجود، در مورد آن ها دچار سردرگمی هستند. بسیاری از مردم ماده‌ی پلاستیکی آکریلیک را اشتباها به یکی از نام‌های تجارتی آن مثل «پلکسی گلاس» می‌شناند. اما شایسته است که این ماده بهتر شناخته شود.

هدف این کتاب نشان دادن برخی از روش‌های استفاده از آکریلیک و ارائه‌ی غیر مستقیم روش‌های دیگری است که هنرمندان، طراحان و عامه‌ی مردم می‌توانند به کار برند. کوشش شده است که طرز کار با این ماده چنان نشان داده شود که حتی یک مبتدی نیز بتواند آن را به خوبی به کار برد. در کار با آکریلیک هیچ راز و رمزی وجود ندارد و هر چند که در اشیای خلق شده با آن، علی‌رغم عینیت خشک این رزین، رازهای بسیاری هست.

فصل اول کتاب مقدمه‌یی کلی پیرامون آکریلیک است. فصل دوم به مجسمه‌های آکریلیک و فصل سوم به اثاثیه و آلات زینتی آکریلیک می‌پردازد. فصل آخر این کتاب توضیح مفصلی است در مورد ابزارها و فرایندهای به کارگیری آکریلیک. پی‌گفتار کتاب توضیح تجارب و احساس خود نویسنده در مورد آکریلیک است.

تصویرهای زیاد و متنوع کتاب به غنای آن افزوده‌اند و می‌توانند منبع الهام خوبی هم برای مبتدیان و هم حرفه‌یی‌ها (از طراح معماری تا طراح صنعتی و مجسمه ساز) باشند.