این کتاب نخستین عنوان است از مجموعه‌یی برای معرفی بزرگان هنر‌های تجسمی امروز ایران از طریق نقد و تحلیل آثارشان و با هدف کمک به شناخت هنر به‌طور عام، و هنر‌های تجسمی در ایران به طور خاص.

 
مخاطبان این کتاب متخصصان، دبیران، استادان، دانشجویان و دانش‌آموزان گرافیک، نقاشی، هنر‌های دستی، رنگرزی و ... هستند. مولف، که «سلطان رنگ» لقب گرفته، معتقد است شناخت چگونگی درک رنگ، سکوی پرش است به سوی کاربرد بسیار خلاقانه‌تر رنگ در هنر امروز.

 
معماری هنری است که با تجسم فضایی درک می‌شود برای فهم شکل‌ها، ساختار‌ها و حجم‌ها و برای قابل درک ساختن تعامل ماده، جسم و حجم- که بدون آن ساختمانی به وجود نمی‌آید– پلان، مقطع و نما نقش اساسی دارند. این‌ها امکان می‌دهند تا نه‌تنها یک بنا را تفسیر و درک کنیم، بلکه با مقایسه‌ی بنا‌های متناظر، به تکامل معماری در یک تمدن معین پی ببریم.

 
این کتاب یک زندگی‌نامه‌ی متعارف نیست. در این کتاب، فرزندی که پدر را خداوند عشق و هنر می‌داند «ویژگی»های او را با روایت رویدادهایی ساده ولی احساس‌برانگیز ترسیم می‌کند و گام‌به‌گام شخصیت او را می‌شناساند. بزرگانی که یار و معاصر استاد میرخانی بوده‌اند، با خاطراتی از او یا درباره‌ی او، گوشه‌های دیگری از این تصویر شخصیت استاد را جلوه می‌بخشند.

 
سرگذشت و آثار اشر
علی اصغر بهرام بیگی
معرفی موریتس اشر ، هنرمند و ریاضی‌دان مشهور آلمانی، که طرح‌ها و نقاشی‌های او در واقع مطالعه‌یی است در چگونگی درک و تجسم شکل و فضا توسط ذهن انسان، و تفکرانگیز برای هر بیننده با ۲۷۰ اثر از هنرمند.

 
هنر حجم‌سازی (هندسی)
لوئیس ولکانوک
این کتاب ثمره‌ی بیش از بیست و پنج سال مطالعه، تحقیق و فعالیت جدی مولف استاد و هنرمند آن است. او می‌گوید: «انسان بالغ ... آنگاه که به مهارت فنی دست می‌یابد، پی می‌برد که همواره مسائل بیشتری را باید فرابگیرد ... و تلاش بیشتری به کار بندد تا بر قدرت بیان خویش بیافزاید». ماتیس، حتی در سال‌های کهولت و پر تجربگی، می‌گفت هر بار به گیاهان باغ خود نگاه می‌کند چیز تازه‌یی در آن‌ها می‌بیند.

 
سرگذشت و آثار باربارا هپورت
پرفسور ا.م. هاماشر
باربارا هپورت ( ۲۳۰۳ تا ۲۳۷۵ ) مجسمه‌ساز انگلیسی، در ابتدا از هنرمندانی چون برانکوزی، ژان آرپ و نائوم تاثیر پذیرفت، اما دوستی پایدار او باهنری مور سبب تاثیر متقابل آن دو بر یکدیگر و پیشرفت و کمال هماهنگ کارشان شد.

 
مولف از هنرشناسان و نظریه‌پردازان بزرگ و معتبر است. وی سالیان درازی با هنری مور دوستی نزدیک داشته و همواره در جریان تحول و پیشرفت این هنرمند بوده است.

 
راندو (مصورسازی)
رابرت و.گیل
هزاران طرح قلمی از ابزار و اشیاء، وسائط نقلیه، انسان، حیوان، گیاه، بافت‌های بصری و پس‌زمینه‌های گوناگون ... مناسب کاربرد در مصورسازی طیف وسیعی از موقعیت‌ها.

 
کمیسیون بین‌المللی الکترو‌تکنیک سازمانی است برای تعیین استانداردهای جهانی در مهندسی برق و الکترونیک، که استانداردهای آن مبنای مقررات در تجارت بین‌المللی و نیز استانداردهای ملی در بیش از ۱۰۰ کشور است.

1 2 3 4 
<<    <      >    >>